Підключення електродвигуна 380 на 220 своїми руками: схема
Опубликованно 06.02.2018 06:23
При установці обладнання будинку іноді потрібно здійснити підключення електродвигуна 380 на 220 В. Вибір у більшості випадків падає на асинхронні машини змінного струму, так як вони мають високу надійність, простота конструкції дозволяє збільшити ресурс двигуна. З колекторними двигунами з точки зору підключення до мережі справи йдуть простіше – не потрібно ніяких додаткових пристроїв для запуску. Асинхронники потребують батареї конденсаторів або частотному перетворювачі, якщо потрібно підключати до мережі 220 В. Як підключається мотор до трифазної мережі 380 В
У трифазних асинхронних двигунах є три однакових обмотки, вони з\'єднуються за певною схемою. Існує всього дві схеми з\'єднання обмоток електричних моторів: Зірка. Трикутник.
При з\'єднанні обмоток за схемою «трикутник» можна домогтися максимальної потужності. Але на етапі запуску виникають великі струми, для техніки вони становлять небезпеку.
Якщо підключати за схемою «зірка», то запуск двигуна буде плавним, так як низькі струми. Правда, при такому з\'єднанні домогтися великої потужності не вийде. Якщо звернути на ці моменти увагу, то стане ясно, чому електричні двигуни при включенні в побутову мережу 220 В з\'єднуються тільки за схемою «зірка». Якщо вибрати схему «трикутник», то ймовірність виходу з ладу електродвигуна збільшується.
У деяких випадках, коли потрібно добитися від приводу великого показника потужності, використовують комбіноване з\'єднання. Запуск проводиться при сполучених обмотках в «зірку», а потім здійснюється перехід на «трикутник». Зірка і трикутник
Незалежно від того, яку ви виберете схему підключення електродвигуна 380 на 220 В, вам потрібно знати особливості конструкції двигуна. Зверніть увагу на те, що: Є три статорних обмотки, у яких є по два висновки – початок і кінець. Вони виводяться назовні в контактний короб. За допомогою перемичок здійснюється з\'єднання виводів обмоток за схемою «зірка» або «трикутник». В мережі 380 В, є три фази, які позначаються буквами А, В і С.
Для того щоб здійснити з\'єднання за схемою «зірка», потрібно замкнути всі разом початку обмоток.
А на кінці подається живлення 380 Ст. Це потрібно знати і при підключенні електродвигуна 380 на 220 Вольт. Щоб з\'єднати обмотки за схемою «трикутник», необхідно початок котушки замикати з кінцем сусідній. Виходить, що ви з\'єднуєте всі обмотки послідовно, утворюється своєрідний трикутник, вершини якого підключається живлення. Перехідна схема включення
Для того щоб плавно запустити трьохфазний електромотор і отримати максимальну потужність, необхідно включати його за схемою «зірка». Як тільки ротор досягне номінальної частоти обертання, здійснюється комутація і перехід на включення за схемою «трикутник». Але у такий перехідний схеми є істотний недолік – не можна зробити реверс.
При використанні перехідною схеми для підключення електродвигуна 220/380 в мережі 380 В застосовується три магнітних пускача: Перший виробляє з\'єднання початкових кінців обмоток статора і фаз живлення. Другий пускач необхідний для з\'єднання за схемою «трикутник». З його допомогою з\'єднуються кінці статорних обмоток. За допомогою третього пускача виробляється з\'єднання кінців обмоток з мережею живлення.
При цьому другий і третій пускачі не можна вводити в роботу одночасно, так як з\'явиться коротке замикання. Отже, автоматичний вимикач, встановлений в щитку, зробить відключення живильної мережі. Для запобігання одночасного включення двох пускачів використовується блокування електричним способом. При цьому можливе включення тільки одного пускача. Як працює перехідна схема
Особливість функціонування перехідної схеми: Виробляється включення першого магнітного пускача. Запускається реле часу, яке дозволяє ввести в роботу третій магнітний пускач (проводиться запуск двигуна з обмотками, сполученими за схемою «зірка»). Через час, заданий у налаштуваннях реле, відбувається відключення третього і введення в роботу другого пускача. При цьому обмотки з\'єднуються в схему «трикутник».
Для того щоб припинити роботу, потрібно розімкнути силові контакти першого пускача. Особливості підключення в однофазну мережу
При використанні трифазного двигуна в однофазної мережі домогтися максимальної потужності не вийде. Для того щоб зробити підключення електродвигуна 380 на 220 з конденсатором, потрібно дотримуватися кількох правил. І найголовніше – це правильно підбирати ємність конденсаторів. Правда, при цьому потужність мотора не буде перевищувати 50% від максимуму.
Зверніть увагу на те, що при включенні електродвигуна в мережу 220 в навіть при з\'єднанні обмоток за схемою «трикутник» не досягнуть критичного значення струми. Тому допускається використовувати цю схему, навіть більше – вона вважається оптимальною при роботі в цьому режимі. Схема включення в мережу 220 В
Якщо здійснюється живлення від мережі 380, то до кожної обмотки підключається окрема фаза. Причому три фази зрушені відносно один одного на 120 градусів. А от у випадку підключення до мережі 220 В виходить так, що фаза всього одна. Правда, в якості другої виступає нуль. А ось за допомогою конденсатора робиться третя – виробляється зрушення на 120 градусів відносно перших двох.
Зверніть увагу на те, що двигун, розрахований на підключення до мережі 380 В, простіше підключити до 220 В тільки за допомогою конденсаторів. Існує ще два способи – за допомогою частотного перетворювача або ще одного статора двигуна. Але ці способи збільшують або вартість всього приводу, або його габарити. Робочий і пусковий конденсатори
При запуску електродвигуна потужністю нижче 1,5 кВт (за умови, що на початковому етапі немає навантаження на ротор), допускається використання тільки робочого конденсатора. Підключення електродвигуна 380 до 220 без конденсатора запуску можливо тільки при такій умові. А якщо на ротор впливає навантаження і потужність двигуна понад 1,5 кВт, необхідно використовувати пусковий конденсатор, який потрібно включати на кілька секунд.
Робочий конденсатор підключається до нульового висновку і до третьої вершини трикутника. Якщо необхідно зробити реверс ротора, то потрібно просто висновок конденсатора з\'єднати з фазою, а не з нулем. Пусковий конденсатор вмикається за допомогою кнопки без фіксатора паралельно робочого. Він бере участь в роботі до тих пір, поки не відбудеться розгін електричного двигуна.
Щоб підібрати робочий конденсатор при включенні обмоток за схемою «трикутник», потрібно використовувати таку формулу:
Ср=2800*I/U
Пусковий конденсатор підбирається емпіричним шляхом. Його ємність повинна бути приблизно в 2-3 рази більше, ніж у робітника.
14
Категория: Автотехника