Повітряний фільтр ВАЗ-2110 - опис, установка своїми руками і відгуки


Опубликованно 17.02.2018 00:27

Повітряний фільтр ВАЗ-2110 - опис, установка своїми руками і відгуки

Робота будь-якого двигуна внутрішнього згоряння неможлива без повітря і палива. Зараз в моторах використовуються різні системи уприскування і подачі кисню. Але незалежно від виду, в них завжди застосовуються фільтра. Такі йдуть для очищення палива і повітря. У сьогоднішній статті ми поговоримо про повітряному фільтрі ВАЗ-2110. Де знаходиться елемент, як його замінити і скільки він коштує? Відповіді на ці питання розглянемо прямо зараз. Призначення

Завдання даного елементу полягає в очищенні повітря, що надходить у впускний колектор двигуна. Як відомо, повітря для роботи двигуна береться з атмосфери (тобто з вулиці).

Нерідко разом з ним в систему потрапляє пил і дрібні абразивні відкладення. Вони негативно впливають на роботу двигуна. З метою виключити попадання даних частинок в мотор і був придуманий повітряний фільтр. Пристрій, принцип роботи

Конструкція фільтра досить проста. Він являє собою паперовий картридж з прогумованої рамкою. Елемент може мати прямокутну або круглу форму (залежно від типу системи живлення двигуна).

Головний очисний елемент – пориста папір. Щоб зменшити опір і прискорити проходження потоку повітря крізь фільтр, пориста папір складена в гармошку. Як працює цей елемент? При такті впуску клапан двигуна відкривається і створює розрядження (іншими словами вакуум). За рахунок різниці тисків з атмосфери в колектор засмоктується повітря. Він проходить крізь фільтр через дрібні пори. Їх діаметр невеликий, що сприяє затримці самих дрібних частинок бруду. Далі очищене повітря надходить у впускний колектор, де потім змішується з паливом і згорає в циліндрі двигуна. Регламент заміни

Коли потрібно міняти даний елемент на вітчизняній «десятці»? В інструкції з експлуатації значиться наступна цифра – 25 тисяч кілометрів. Але фахівці кажуть, що регламент заміни може істотно відрізнятися, в залежності від умов експлуатації авто. Наприклад, якщо машина часто їздить по запиленій місцевості, ресурс фільтра складе всього 10 тисяч кілометрів. Але якщо машина використовується переважно у місті, фільтр повітряний на ВАЗ-2110 потрібно міняти кожні 20 тисяч кілометрів. Ознаки

Як визначити, що очисний елемент прийшов в непридатність? Це можна зробити візуально, шляхом відкриття кришки. Якщо фільтр забруднений так само, як на фото нижче, подальшої експлуатації він вже не підлягає.

Поряд з цим, водій відчує сторонні ознаки, що свідчить про майбутню заміну. Якщо фільтр забитий, він буде погано пропускати через себе повітря.

Відповідно, в циліндри буде потрапляти більше палива, ніж кисню. На ділі це означає підвищений витрата бензину. Зазвичай він перевищує норму на 5-7 відсотків. Але і це ще не все. Зважаючи на надходження інший паливної суміші і брак кисню, машина буде «задихатися» в буквальному сенсі. Водій відчує падіння динаміки розгону і потужності. Також ускладнюється запуск двигуна в зимовий час. Де розташований?

На автомобілях ВАЗ десятого сімейства (це моделі 110, 111 і 112) даний елемент розташований під капотом, в передній частині біля АКБ. Повітряний фільтр ВАЗ-2110 знаходиться в пластиковому корпусі. Тому для його заміни потрібно відкрити кришку. Також відзначимо, що «десятка» перших версій йшла з карбюраторним двигуном. Тут фільтр «запечатаний» в металевий круглий короб. Скільки коштує?

Новий очисний елемент для автомобіля ВАЗ-2110 виробництва «Бош» коштує близько 300 рублів. Придбати його можна в будь-якому магазині або через інтернет. На невський повітряний фільтр ВАЗ-2110 ціна трохи менше – 280 рублів. Також рекомендується перевірити стан повітряних патрубків перед походом в магазин. Вони можуть приходити в непридатність – тріскатися і рватися. Варто нова гофра повітряного фільтра ВАЗ-2110 420 рублів. Інструменти

Щоб заміна даного елемента пройшла успішно, нам знадобиться всього лише хрестова викрутка. Але у випадку з карбюраторним мотором буде потрібно головка «на 8» або ріжковий ключ такого ж розміру. Як поставити повітряний фільтр на ВАЗ-2110 інжектор?

Для початку необхідно розібрати корпус. Нам потрібно відкрутити чотири гвинти хрестової викруткою. Також необхідно зняти штекер датчика, що входить в пластиковий корпус. Натискаємо на кнопку фіксатора і відставляємо елемент в бік. Далі виймаємо старий повітряний фільтр ВАЗ-2110. Після цього переходимо до установки нового.

Монтується він таким чином, щоб смуги його збігалися зі стрілкою, що знаходиться на нижній частині корпусу. До речі, якщо є забруднення, їх слід очистити сухою м\'якою ганчіркою. Так новий фільтр прослужить трохи довше. Після цього закриваємо кришку і закручуємо чотири гвинти назад. Не забуваємо підключити датчик, інакше на приладовій панелі може горіти «Чек». Все, на цьому процедура заміни повітряного фільтра ВАЗ-2110 завершена. На роботу піде не більше п\'яти хвилин. Якщо пошкоджений патрубок повітряного фільтра ВАЗ-2110, потрібно відкрутити його хомути тієї ж викруткою з двох сторін (тієї, що йде на впускний колектор і на пластиковий корпус). Далі вийняти старий елемент і встановити новий. Як поставити повітряний фільтр на ВАЗ-2110 карбюратор?

Тут трохи інша технологія установки. Фільтр знаходиться в металевому корпусі, який закручений невеликий гайкою. Останню потрібно відкрутити ключем «на 8». Також необхідно зняти всі засувки з кришки.

Після цього відкриється доступ до фільтру. Перед установкою нового потрібно очистити нутрощі корпусу від пилу. Сам фільтр – круглої форми, і тут немає різниці, якою стороною він буде встановлений. Після заміни очисного елемента, слід встановити назад кришку на засувки і закрутити гайку. Фільтр нульового опору

Деякі автовласники змінюють штатний фільтр на ФНС. Цей елемент має іншу форму (нагадує гриб) і встановлюється прямо на вихід повітряного патрубка. Щоб встановити такий елемент в автомобіль, потрібно повністю отримати пластиковий корпус фільтра. Після цього хомутом закріпити висновок ФНС з гумовим патрубком.

Ніж актуальна установка такого фільтра? Пояснюється це тим, що ФНС має більшу пропускну здатність. Це позитивно позначається на потужності двигуна. Але як показує практика, очікуваний приріст – не більше двох кінських сил. Поряд з цим, фільтр вимагає періодичної чистки, і не простим засобом, а масляним просоченням. Щоб ФНС менше загрязнялся, власники поміщають його в металевий круглий корпус. Але це набагато збільшує інтервал між чистками. Висновок

Отже, ми з\'ясували, що являє собою повітряний фільтр, для чого він потрібен і як його замінити на прикладі вітчизняної «десятки». Не варто відтягувати його заміну. Це загрожує високим витратою палива і іншими неприємностями. Тим більше, що вартість повітряного фільтра невелика.


14

Категория: Автотехника