Сонячна енергетика України: перспективи та плани розвитку
Опубликованно 03.12.2022 18:36
Традиційні джерела електроенергії поступово йдуть другого план, що дозволяє використовувати інструменти альтернативної енергетики. Ними є застосування сонячних батарей, вітряків та енергії води у форматі гідроелектростанцій. Все це дозволить отримати нові джерела з екологічно чистої складової, поступово відмовляючись від загальноприйнятих складових.
Стан зеленої енергетики
Поступово ця галузь знаходить своє місце на всій території України. Найбільше станцій розміщено на півдні країни, де є великі території, де постійно світить сонце та є відповідна інфраструктура. Про продаж такої електрики можна прочитати тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/galuz-sonyachnoi-energetiki-v-ukraini/, де є чимало корисної інформації. Суть продажу у проведенні торгів на сайті Української енергетичної біржі.
У 2021 році всього 5% від загального вироблення припадає на альтернативну енергетику. У майбутньому цей показник планується суттєво збільшити. Деякі станції знаходяться на окупованих територіях, що не дозволяє їх використовувати у загальну статистику щодо України. Наприкінці 2021 року загальна потужність складала 6320 МВт.
Перспективи ринку альтернативної енергії
Поки що перспективи туманні через воєнні дії на території України. Планується розробка державних програм із деякими пропозиціями:
- створення фондів на відновлення відповідної інфраструктури;
- залучення іноземних інвесторів;
- створення пільгових умов нових «гравців» ринку.
Крім того, в Україні працює справедливий і ефективний механізм реалізації електроенергії, здобутої альтернативними способами. Йдеться про Українську енергетичну біржу, де відбуваються відповідні прозорі торги на вигідних для сторін умовах.
Механізми реалізації енергії
Постачальники та покупці можуть працювати за прозорими умовами на біржі, де торгівля відбувається у форматі аукціонів. Кожен, хто виробив електрику альтернативними способами, має продати залишки державному підприємству. Це великий плюс, адже відбувається гарантований продаж за нормальною ціною, і великі підприємства одержують непогані заробітки.
Надалі державне підприємство реалізує одержану електроенергію на Українській енергетичній біржі. Кожен бажаючий може стати учасником після реєстрації та акредитації. Участь у торгах дозволить підприємству суттєво збільшити початкову вартість аукціону, а покупці одержують гарантований обсяг енергії відповідно до підписаного договору.
Рівні правила та безпека торгів
Учасники біржі отримують рівний та безпечний доступ. Вартість формується на ринкових та конкурентних умовах, тому потрібно сприймати цей факт як природний процес. Багато користувачів стають майбутніми учасниками аукціонів. Продавці завжди матимуть змогу підготувати чималу кількість аукціонів, щоб збільшити обсяги торгів.
Широкий вибір представлених позицій не обмежує покупців. Вони можуть визначити собі обсяг енергії, терміни її постачання і навіть умови у договорі. Залишається лише вибрати потрібний аукціон.
14
Категория: Новости